Belçika’da 10 Futbol Kulübüne Baskın!

Futbol Haberleri Belçika’da polis, bugün sabahında 10 futbol kulübü için baskın düzenledi. Ünlü menajer Mogi Bayat ise ise gözaltına alındı. Baskın düzenlenen kulüplerin isimleri ise şaşırttı.  Bu kulüpler arasında; Anderlecht, Standard Liege, Antwerp ve Club Brugge gibi takımlar var.

Bayşanslı
Bayşanslı

Takımlar Suçlamalarla Karşı Karşıya

Ajansspor’un Belçika basınından ilettiği haberlere göre; ünlü menajer Mogi Bayat bu sabah saatlerinde polis tarafından çeşitli sebeplerle gözaltına alınmış durumda. 4 yaşında olan Mogi Bayat, iki farklı suçlama sebebiyle gözaltına alınmış durumda. Merak edilen futbol haberleri ve açıklamaları için güncel giriş adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Suçları Sevenlerini Şaşırttı!

Bayat’ın suçlarından İlki dolandırıcılık ve kara para aklama. Belçika’da vergi ödememek için çeşitli işlere bulaştığı iddia ediliyor. Diğer suçlama ise Belçika Jupiler Pro Ligi’nde oynanan bazı maçların sonucuna etki etme yani şike. İki suç da Belçika için oldukça büyük ve affedilmez suçlar. Club Brugge Başkanı Bart Verhaeghe ise, “Kulübümüz soruşturmayla ilgili bilgileri yetkilerle paylaşıyor. Saklayacak bir şeyimiz yok” şeklinde konuştu.

Belçika için Futbol Operasyonu

Belçika’da yapılan takım baskınlarında Anderlecht’in eski sportif direktörü Herman Van Holsbeeck de yine gözaltına alınan isimler arasında dikkat çekti. Herman’ın Mogi Bayat ile bayşanslı yakın ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Bunun yanında birlikte birçok transfer gerçekleştirdikleri da bilinenler arasında. Operasyonun merkezinde yer alan menajer İran asıllı Mogi Bayat 2003-2010 yılları arasında Charleroi kulübünde sportif direktörlük görevlerini yerine getirmiş bir profesyonel. 2010’da bu görevi bırakıp menajerlik yapmaya başlamış. Baskınlarla ilgili bilgiler aktarılmaya devam ediyor.
Daha Fazla Futbol Haberleri için BayŞanslı Şikayet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.