Elazığspor ve Afyonspor Maçında Şaşırtan Skor!

Spor Toto 1. Lig Haberleri maçının 16 haftasında Afyonspor, kendi sahasında oynadığı maçta, Elazığspor’a karşı 4-0’lık büyük bir farkla yenildi.

Bayşanslı
Bayşanslı

Maçta Neler Oldu?

Maçın ilk 3. Dakikasında sol kanattan kullandıkları köşe atışı ile savunmadan seken topu, Mehmet Yiğit ağlarla buluşturdu ve golü yakaladı. Maç 0-1 olduktan sonra maçın dokuzuncu dakikasında sol kanattan Tatos ile serbest vuruş ile Elazığspor’da ceza alanı içerisinde kafayı vuran Ali Fırat oldu. Ali Fırat’ın vuruşu sayesinde, kaleci Rybka topu kornere çelmeyi bildi. İkinci gol ise maçın 29. Dakikasında geldi. Tatos ile duvar pası yaparak, Bagayoko’nun vuruşunda kaleci Rybka’a geldi. Ancak bu hareket yüzünden boşta kalan topu kullanan Lamine Diarra gol fırsatını kullanarak skoru 0 – 2 yaptı. Afyonspor ilk ciddi atağını maçın 44’üncü dakikasında ceza alanı sol çaprazında bulunan topla yaptı. Afyonspor’dan Ersel kaleye sert ve düzgün bir vuruş yaptı. Fakat kalede olan Soner, topu köşeden tokatladı ve kornere çeldi. Spor Toto 1. Lig Haberleri Maçın kırk beşinci dakikasında ise sol kanattan Yasin’in ceza alanına gönderdiği orta kale sahası için Oltan topa hakim olmadı ve top auta gitti.

İlk Yarı: Elazığspor Önde!

Maçın ilk 45 dakikasından sonra da skor aynı şekilde stabil kaldı ve Elazığspor maça 2 – 0 önde girdi. Maçın 50. Dakikasında ise Afyonspor’da top oynayan Türker, sağ kanattan ceza alanı uzak köşesine yaptığı ortada topu kontrol eden Aykut iki rakibi arasından kurtardıktan sonra sert bir vuruş yaptı. Topu aynı şekilde karşılayan Soner mutlak golün atılmasını da engelledi. Maçın 61’inci dakikasında ise sol kanatta topla buluşan Aykut; topu sağına çekti ve kaleyi karşıdan gören noktadan sert bir şut vurdu. Fakat top oldukça az bir farkla auta gitti. Maçın bayşanslı 67. Dakikasında ise Elazığspor’dan Tatos’un pasıyla Ahmet Aras maçı 0 – 3’e getirdi. 73’üncü dakikada Tetiş Yapı Elazığspor’un hızlı gelişen atağında Lamine Diarra savunma arkasına sarkarak ceza alanına girdi ve topu soldan gelen Ahmet Aras’a bıraktı. Ahmet Aras da topu boş kaleye yollayarak mükemmel bir gol ile maçı 0-4 yaptı. Maç; Elazığspor’un üstünlüğü ile bitti. Daha Fazla Spor Toto 1. Lig Haberleri  için BayŞanslı Şikayet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.